Po loňském ustoupení od rozsáhlé rekonstrukce Bertiných lázní, kdy město Třeboň rozhodlo o odmítnutí dotace ve výši dvaceti milionů korun, nyní vzniká projekt nový. Opravy by se ale měly týkat především léčebných provozů a ne například loni plánovaného bazénu.
„V roce 2013 bylo lázeňství celkově v šoku, nikoli svou vinou, a bylo nutné veškeré investice zastavit. Naším jediným cílem bylo zachovat ekonomickou stabilitu," uvedl generální ředitel Lázní Aurora a Bertiných lázní Jiří Kolban. To se podle jeho slov zdařilo a nyní je tak na místě investovat. „Jsme na růstové vlně, máme plno již nyní v květnu a musíme zainvestovat na správném místě," objasnil. Tím jsou podle jeho slov právě léčebné provozy, které jsou podstatou lázní. Opravy by se tak měly týkat slatinných provozů, maséren nebo vodoléčby. „Nejsme spokojeni ani se šatnami u fyzioterapeutického bazénu, kde probíhají různé procedury a chceme vybudovat i výtah," doplnil.
S projektem již byli seznámeni i zastupitelé. „Dostali možnost seznámit se s plánovanou rekonstrukcí ještě před hlasováním o projektu, které bude na zasedání 12. května," potvrdila tisková mluvčí třeboňského městského úřadu Jitka Bednářová. Další podrobnosti město zatím zveřejnit nechce i vzhledem k tomu, jak se vyvinula podobná situace loni „Podrobnosti budou zveřejněny na základě hlasování zastupitelů v příštím týdnu," doplnila mluvčí.
„Doufám, že se vše podaří. Toto je nyní priorita číslo jedna," přeje si Jiří Kolban.

Petra Jouzová