Tajemnice městského úřadu Petra Jánská přiblížila: „Vnitřní prostory by měly být hotové do konce dubna příštího roku. V průběhu května se pak ještě dokončí venkovní úpravy a vyklidí se kompletně staveniště.“

Větší pohodlí - V současné době je celková ubytovací kapacita Bertiných lázní 192 lůžek ve 105 pokojích. - Rekonstrukcí se počet pokojů sníží na 102 a počet lůžek na 178. Touto změnou však přibudou jednolůžkové pokoje a zároveň se zvětší obytná plocha a tím i komfort všech hostů.

Generální přestavba lázní se dotkne především ubytovací kapacity, jídelen, restaurace a kuchyně. Jedná se o rekonstrukci navazující na tu, která se uskutečnila v letech 2014 a 2015. Při ní byly v Bertiných lázních inovovány léčebné provozy.

Petra Jánská uvedla, že vedení lázní se klientům pokusilo zajistit odpovídající servis. „Klienti s pobytem po 15. srpnu jsou ubytováni v penzionech a jejich stravování je přesměrováno do lázeňského domu Aurora – kromě snídaní, které budou podávány v restaurantu. Na obědy a večeře je bude svážet malý autobus nebo mikrobus dle aktuální potřeby,“ řekla.

Také léčba klientů Bertiných lázní se přesunula do Aurory. V dopoledních hodinách své veškeré procedury absolvují klienti Aurory, odpoledne přijde řada na ty z Berty. Kvůli tomu bylo v některých pracovištích nutné prodloužit provoz. Lidé z Bertiných lázní získali jako kompenzaci za pobyt v penzionech zdarma vstup do bazénového komplexu wellnesscentra.

„Počátkem září začínají stavební práce na hrubé stavbě. Ty by měly být ukončeny v únoru. Poté přijde na řadu vybavování interiérů. První klienty bychom rádi ubytovali už v květnu příštího roku,“ doplnila tajemnice.