Vleky na Jindřichohradecku již jen čekají na lyžaře, musí ale napadnout sníh.


„Vlek již je připravený, má za sebou revizi. Rozšířili jsme i spodní část trati a měli bychom mít i vytápěné šatny,“ říká manažer Ski Klubu Čihadlo v Horní Radouni Radek Průša.

Samozřejmě loňská sezona s dlouhotrvající absencí sněhu byla neúspěšná, ale přesto milovníky lyžování čekají v areálu i další novinky, od zpevněné příjezdové komunikace až po snowboardový park.
„Navezlo se sem asi padesát tater hlíny, aby se mohly udělat terénní úpravy,“ zmínil Průša.

Pokračoval v tom smyslu, že trať bude v případě přijatelných klimatických podmínek uměle zasněžovaná a ceny zůstávají loňské.

Bílá stopa

Sníh je limitujícím faktorem i pro provoz běžeckých tras na Novobystřicku a Slavonicku a sjezdovky u Hradiště.

„Máme vše připravené, zajištěnou rolbu i smlouvu s člověkem, který ji bude obsluhovat. Letos byla dokončená trasa z Landštejna na Novou Bystřici, která je již zanesená v mapách. Mnoho tras je i propojeno do Rakouska,“ uvedl starosta Starého Města pod Landštejnem František Schorný.

Ve sdružení osmi obcí, kam patří vedle Starého Města i Slavonice, Český Rudolec, Kunžak, Nová Bystřice, Číměř a Mosty, je lyžařům k dispozici stovka kilometrů bílé stopy. Mezi Starým Městem a Landštejnem je také jeden okruh pro bruslení.

Ski bus

Novinky a rozšíření služeb čekají i na lyžaře na sjezdovce v Hradišti u Nové Bystřice.

„Budeme zasněžovat, pořídili jsme si rolbu, a hlavně každou hodinu bude jezdit mezi sjezdovkou a Novou Bystřicí ski bus. A děti pojedou zdarma,“ popisuje zásadní změny provozovatel novobystřického vleku Michal Hána.

Kde si mohou lyžaři zjistit aktuální stav sjezdovek a běžeckých tras na Jindřichohradecku?

Nová Bystřice:
www.skibystrice.cz
Staré Město pod Landštejnem:
www.staremestopl.cz