Zabezpečovací práce na vyhořelém zámeckém pivovaru se původně měly protáhnout do příštího roku, již nyní jsou ale u konce. Jak uvedl hradecký místostarosta Bohumil Komínek, práce jsou hotové. Město za ně zaplatilo přibližně tři a čtvrt milionu korun. „Tato částka zahrnuje i lešení, které zůstane městu pro další využití,“ upozornil.

Fotogalerie: Vyhořelý pivovar v J. Hradci

Místostarosta dále doplnil, že v příštím roce se kolem pivovaru bude stavět ochranný plot, který by měl zejména zabezpečit stále ještě nestabilní prostory před vstupem bezdomovců.V pivovaru, který v roce 2011 vyhořel následkem dětské hry, totiž na konci letošního listopadu hořelo znovu. Bohumil Komínek ale nyní potvrdil, že za požár trámu z předminulého týdne mohou jiskry ze stavebních prací, nikoli lidé bez domova.

Příští rok se radnice chystá do pivovaru investovat další milion. V rozpočtu je vyhrazený na zadání architektonické soutěže, která by měla určit další osud památkového komplexu. Podklady pro rekonstrukci chátrajícího pivovaru se nyní zabývá dvacetičlenná pracovní skupina, která pracuje i s náměty Hradečáků, jež vyplynuly z veřejné ankety. V ní například lidé navrhovali, aby tam vznikl nový městský pivovar s restaurací nebo muzeum voskových figurín.