Stalo se tak kvůli poruše jednoho ze strojů.

„Do Slavonic minulou sobotu v ranních hodinách přijelo mnoho běžkařů, ale z jejich očí vyzařovalo zklamání. Trasy Slavonice – Kadolec – Trojmezí i Trojmezí – Maříž – Slavonice byly neupravené. Město Slavonice přispívá na úpravy tras přes Sdružení pohraničních měst a i ze svého rozpočtu asi 20 tisíc korun,“ informoval Jiří Beneš ze Slavonic, který na neupravené běžecké trasy upozornil. Tento víkend by ale mělo už být vše v pořádku.

„Zpoždění úpravy běžeckých tras bylo kvůli poruše stroje. S úpravou běžeckých tratí nám pomáhali Bystřičtí. Od té doby je vše v pořádku, všechny běžecké stopy jsou už upravené,“ sdělil starosta Starého Města pod Landštejnem František Schorný.

Stopy by měly být upraveny také všude na Českorudolecku a Novobystřicku.

Provozovatel lyžařského vleku u Nové Bystřice Michal Hána protahoval běžecké trasy také ve čtvrtek odpoledne. „Kompletně jsem obnovil stopy ve Slavonicích a Starém Městě pod Landštejnem a Nové Bystřici,“ uvedl.
Na své si o víkendu přijdou ale také milovníci sjezdovek, všechny vleky jsou na Jindřichohradecku v provozu. Zajet ale také mohou do sousedního Rakouska. V nedalekém Dobersbergu je lyžařský vlek v provozu ve všední dny od 13 do 17 hodin, o víkendech od deseti hodin. Zítra od 10 hodin se každý může zúčastnit závodu. Občanské sdružení Volba pro Slavonicko tam totiž spolupořádá zimní lyžařský den pro příznivce lyžování i snowboardingu.