Ještě je uzavřená komunikaci v Rancířově na samé hranici okresu Jindřichohradecka se Znojemskem, kde se opravuje propustek a jezdí se po provizorní souběžné komunikaci.

Ale prázdniny se bez uzavírek neobejdou a někomu to může i dost komplikovat dopravu. Podle technického náměstka jindřichohradeckého závody Správy a údržby silnic Ludvíka Vojty se začne v dohledné době realizovat oprava povrchu na hlavním tahu z Kunžaku do Dačic, a to v úseku mezi odbočkami na Český Rudolec u Markvarce a v Liščích horách.

„Bude se zde frézovat vozovka a pokládat nový povrch," říká Ludvík Vojta. Na to navazují uzavírky úseků od zmíněné odbočky u Markvarce do Českého Rudolce a pak i z Rudolce do Matějovce.

Zakázka je již vysoutěžená a termíny uzavírek a objížďky jsou nyní v jednání s odborem dopravy.
Další plánované akce ještě podle Ludvíka Vojty nemají vysoutěženého dodavatele.

Také na silnicích první třídy se začne pracovat. V červenci by měli nastoupit dělníci na rekonstrukci třeboňských mostů ve směru od Prahy, kde se předběžně počítá s omezeními do 30. října.

A nový mikrokoberec se bude pokládat v červenci i na hlavním tahu z Jarošova nad Nežárkou do Nové Včelnice. Plánuje se i oprava nového kruhového objezdu v Jindřichově Hradci u Kuniferu, kde se objevily vyjeté koleje.

Pro úplnost: pokračuje kompletní rekonstrukce mostu v Dolní Lhotě a zatím ticho a klid panují na nedokončené opravě mostu na školní statek v Jindřichově Hradci. Rovněž se pilně pracuje ve Starém Městě pod Landštejnem, kde je uzavřená cesta k hradu a na Kadolec.