„Máme mnohem větší návštěvnost, i komárů je míň,“ chválí.

Hovoří o velkém zájmu o vodní šlapadla a kanoe, klouzačky tyčící se nad vodou a také o na břehu stojící trampolínu pro děti. Na otázku, jak hodnotí aplikované postřiky proti komárům, však odpovídá spíše střízlivěji: „Vždy to na chvilku pomůže…,“ krčí rameny. „Moc jich tu nemáme, ale když zapadne slunce, tak to je jejich čas,“ dodává Josef Bedrníček.

Na třeboňský pisklavý hmyz si nestěžují ani tamní návštěvníci. „V Praze máme taky komáry, přijeli jsme sem už poštípaní, tady je to v pohodě,“ tvrdí Jaroslav Paděra s rodinou. Dovolenou tráví ve zdejším kraji podruhé. „Komárů je letos asi stejně, i počasí a návaly turistů vyšly podobně,“ srovnává Paděra.

Pozitivně se vyjadřují i čerstvě přijedší Jiří a Jana Gazdíkovi z Bechyně. „První dojem máme dobrý. Komáry jsme zatím nepotkali i voda je tu čistá,“ hodnotí Jana Gazdíková.

Před místní letní hospůdkou relaxuje i čtveřice plzeňských cyklistů, popíjeje limonádu. „Letos to hodnotím zatím kladně, je to lepší než loni. V centru jsme moc nebyli, jen okolo a jezdí se nám dobře. Ale na komáry, na ty si stěžuju, ti mě přímo štvou,“ odpovídají střídavě Vladimír Vild a Miroslav Běl.

Štěpán Mach