Poté, co na žádost libanonské strany odložil svou cestu na Blízký východ ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, stanul v čele české delegace jeho náměstek Jakub Kulhánek, který se v Bejrútu sešel s generálním sekretářem libanonského ministerstva zahraničních věcí Wafikem Rhaymem.

Cílem jednání bylo zhodnotit spolupráci mezi českými a libanonskými úřady při hledání ztracených Čechů. Zároveň se také diskutovala případná cesta ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka do Libanonu.

„Ministr je i nadále připraven v případě, že se od libanonské strany dozvíme o nějakém posunu, neprodleně do Libanonu odcestovat a libanonská strana je připravena ho přijmout," řekl po návratu náměstek Kulhánek a dodal, že Lubomír Zaorálek udržuje se svým protějškem Gebranem Bassilem telefonický kontakt.

V diplomatické misi nechyběl ani šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, jenž se setkal se zástupci policejních složek, s nimiž si vzájemně vyměnil poznatky z vyšetřování případu a projednali i možnost posílení spolupráce. Po vyhodnocení vyměněných informací by se mohla uskutečnit i další návštěva českých policejních složek v Libanonu.

Na sdělení dalších podrobností jsou však oficiální místa skoupá. Jak je tedy vyšetřování ve skutečnosti daleko, je předmětem dohadů.

Komentáře se zdržel i jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka. „Nechci se k této věci nijak vyjadřovat, je to velmi citlivé i s ohledem na rodiny pohřešovaných. Přesto pevně věřím, že vše dobře dopadne," uvedl.