Schválení  nového územního plánu je na spadnutí. Už ve středu by o jeho osudu měli rozhodnout hradečtí zastupitelé. Přestože se všeobecně očekává, že pro něj většina zastupitelů tentokrát zvedne ruku, někteří Hradečáci se s tím nechtějí smířit.
V uplynulých dnech zaslali hradečtí občané Petr Šulc ml. a Stanislav Sládek otevřený dopis starostovi a zastupitelům, ve kterém je vyzývají, aby územní plán v jeho nové podobě neschválili. „Navrhujeme, aby byl stávající návrh územního plánu  smeten ze stolu. Na podzim jsou komunální volby a tak zásadní dokument, jako je nový územní plán, by měl být jedním z předvolebních témat," píší doslova.
Pisatelům dopisu zejména vadí, že plán  opět obsahuje možnost výstavby v blízkosti svatojakubského kostelíka a komunikace mezi Jakubem a Polívkami.  To je podle nich jediná relativně nedotčená strana města mající hodnotu estetickou a sloužící k volnočasovým aktivitám občanů Jindřichova Hradce.
„Vzhledem k demografickému vývoji a možnostem výstavby v jiných částech města není nutné stavět v této lokalitě," tvrdí oba.
Místostarosta města Bohumil Komínek však považuje jejich aktivitu za ojedinělou a nevěří, že by mohla narušit celý proces schválení územního plánu. „Ten dopis jsme četli a bavili jsme se o tom, co s ním. To, co tam píší, je názor dvou obyvatel Hradce. Oni vyzývají k tomu, aby územní plán vůbec nebyl schválený. Město jej ale už doopravdy potřebuje. V lokalitě Sládkova kopce, která se tam neustále řeší, navíc došlo k řadě ústupků. Myslím, že to tak už dnes vnímají i ti, kteří byli ve ve sdružení MZO, jež územní plán kritizovalo," je přesvědčený místostarosta.