Většinový majitel a předseda správní rady Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) Boris Čajánek se vzdal výkonného vedení společnosti, když odstoupil z pozice ředitele. Informaci deníku Zdopravy.cz potvrdil sám Čajánek s tím, že chod firmy má nyní v rukou výhradně insolvenční správkyně Daniela Urbanová. Společnost je od začátku září v insolvenčním řízení a od začátku října v úpadku.

Odvolání ředitele Čajánka požadovali zaměstnanci v petici adresované insolvenční správkyni. Výzvu podepsalo 18 z 25 zbylých zaměstnanců, většina z původních 80 lidí odešla z firmy ke konci října. JHMD jim nezaplatila výplaty.

„Téměř nulová komunikace se zaměstnanci, podcenění důležitých termínů a nepravdivé či zkreslené informace způsobily zastavení provozu vlaků, zmatek ve společnosti a odchod většiny zaměstnanců,“ stojí mimo jiné v petici. V případě Čajánkova setrvání ve funkci hrozili zaměstnanci hromadným odchodem. Není nicméně jasné, zda jeho rezignace s peticí souvisí.

„Je to pro všechny obtížné. Nyní budeme muset upravit reorganizační plán, ale předpokládám, že půjdeme směrem k reorganizaci. Myslím si, že pro úzkokolejku je to nejlepší cesta,“ řekl minulý týden Čajánek.

zdopravy.cz