VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Březen: Práce v Koruně nabíraly obrátky

Jindřichohradecko - Připravili jsme seriál, kde po měsících vybíráme nejdůležitější a nejzajímavětší události na Jindřichohradecku v loňském roce.

11.1.2012
SDÍLEJ:

Do pohádky se přenesli v pátek obyvatelé i návštěvníci Jindřichova Hradce. Pohádkový král Zdeněk Troška zaujal jak dospělé, tak děti, které přišly na setkání v pohádkových kostýmech. Foto: Deník/Stanislava Koblihová

Ráj bezdomovců

Jindřichův Hradec – Pozůstatkem megalomanské totalitní stavby překladového nádraží v Jindřichově Hradci je v bujné vegetaci téměř ukrytá a totálně zdevastovaná budova, dnes by se moderně řeklo zázemí logistického centra se sklady.
Prohání se zde průvan a bezdomovci zde již ukradli vše, co mělo něco společného s kovem. Na začátku 80. let musela kontejnerovému překladišti ustoupit řeka Nežárka, jejíž oblouk byl narovnán a zmizelo i několik budov.
Pak přišla Sametová revoluce a všechno bylo jinak. Propočty ukázaly, že v regionu Jindřichohradecka není takový průmysl, aby se terminál využil.

Posun v obchvatu Třeboně

Třeboň – Jihočeský kraj vloni zadal zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí pro první polovinu přeložky v Třeboni, která by řešila první úsek od hráze rybníka Svět směrem na výjezd na Suchdol nad Lužnicí. Na prioritě zmíněného úseku se shodují s vedením třeboňské radnice, zejména proto, že se jedná o nejproblematičtější záležitost.
„První část přeložky by byla v úseku z Dukelské ulice do prostoru areálu technických služeb pod hrází rybníka Svět, ale zatím stále pokračují jednání. Je to běh na dlouhou trať. Bude to tam složité, protože úsek vede přes Mokrá luka, takže to bude technicky náročné,“ uvedl místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz. Po roce je možné konstatovat, že se skutečně jedná o dlouhodobou záležitost.

Nová policejní stanice

Studená – Od března loňského roku pod Javořicí slouží policisté v nové policejní stanici. Tam se přestěhovali z původních prostor v centru obce především kvůli úsporám nákladů. V prosinci zde skončilo obvodní oddělení, které nahradila právě stanice spadající pod jindřichohradecký „obvod“. Místní občané tím nepřišli o „své“ policisty přímo v místě. Prostory pro policii upravila na své náklady obec.

Změny v lázních

Třeboň – S novým vedením radnice po komunálních volbách nastaly změny také v obou městských lázeňských společnostech Bertiny lázně a Lázně Aurora. O tom hovořil v březnovém rozhovoru Deníku třeboňský starosta Jiří Houdek, který je zároveň prokuristou obou lázní
V současné době procházejí ubytovací kapacity Lázní Aurora kompletní rekonstrukcí, která bude hotová v květnu.

Zavírací pátky v bazénu

Jindřichův Hradec – Od začátku března byl každý pátek odpoledne jindřichohradecký bazén pro veřejnost uzavřený. Lidem se to pochopitelně nelíbilo, ale museli až do prázdnin vydržet.
Důvodem byly podle šéfa společnosti Sportrelax JH Zdeňka Turyny přetrvávající problémy s udržením kvality vody, a to především v relaxační části bazénů s teplejší vodou, a tudíž potřeba pravidelných sanitačních dní.
Jiná možnost ale nebyla kvůli nasmlouvaným školním plaveckým výcvikům.

Začalo sčítání lidí

Jindřichohradecko – V březnu začaly i první kroky v rámci sčítání obyvatel. Pošťáci začali roznášet dotazníky. Do 25. března mělo být všechno roznesené. Doručovatelé si docela „mákli“, protože někam se vraceli vícekrát.

Korunu obsadili dělníci

Nová Bystřice – Kulturní dům Koruna v Nové Bystřici procházel vloni náročnou rekonstrukcí, do které se vedení města mohlo pustit jen díky získaným evropským dotacím ve výši téměř 36 milionů korun z 6. výzvy regionálního operačního programu.
Práce začaly 3. ledna a firmy se snažily, aby byla Koruna do nástupu turistické sezóny otevřená a začala opět sloužit.

Byty pomohly městu

Kardašova Řečice – Výstavba nájemních bytů pomohla Kardašově Řečici nejenom k omlazení města, ale také ke zvýšení příjmů. Právě zde vyrostlo podle seznamu ministerstva pro místní rozvoj v rámci Jindřichohradecka v letech 2003 až 2007 nejvíce nájemních bytů za využití podpory ze Státního fondu rozvoje bydlení. Celkem jich bylo 54, ale jak říká starosta města Petr Nekut, město postavilo za využití různých dotací ve skutečnosti přes 120 bytů.

Chátrající hotel u nádraží

Jindřichův Hradec – Poté, co byla před několika lety historická budova autobusového nádraží, dnes Hotel u města Vídně, vyhlášená za technickou památku, je její budoucnost stále nejistá.
Sice již nemusí ustoupit žádnému záměru, tedy být srovnána se zemí, aby zde vyrostl supermarket Tesco, ale chátrá a ČSAD Jindřichův Hradec ji stále marně nabízí na prodej či k pronájmu.

Zajíce napadla nemoc

Třeboňsko – Nebezpečná nákaza tularémie, která je přenosná na člověka, se v březnu vyskytla u zajíců v katastrálním území Hrdlořezy na Suchdolsku. „Přišlo se na to tak, že dva občané, kteří našli padlého zajíce, se domnívali, že byl sražený autem. Dostali pak velké horečky a následoval týden v nemocnici,“ uvedl předseda Mysliveckého sdružení Suchdol nad Lužnicí Jan Paďourek.

Lidé se báli sázet Sazku

Jindřichohradecko – Problémy kolem insolvence Sazky a ministerstvem financí zahájené správní řízení budolo obavy nejenom u sázejících, ale také u provozovatelů terminálů. Sázkové terminály tak zely prázdnotou. Obavy měli nejenom sázející, ale také provozovatelé terminálů.

Lidé nechtěli přijít o most

Staré Město pod Landštejnem – Některým obyvatelům obce se nelíbí, že by měl starý historický most nahradit nový železobetonový. Vznikla kvůli tomu i petice z názvem Zachraňme most. Již dva roky zde bylo vzhledem k havarijnímu stavu mostní provizorium. Dnes již v obci slouží nový most, i když lidé si při jeho výstavbě užili dost peripetií s nákladní dopravou po objízdné trase. ⋌(nov)

Autor: Lenka Novotná

11.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení