Od roku 2015 do loňského se počet nezodpovědných rodičů v kraji snížil o 284. Na děti nedluží na výživném jen otcové, ale i matky.

PENÍZE CHYBĚLY
Někteří tátové se chovají jako strýček Skrblík, ač sami si dopřávají. Alena z Českobudějovicka by mohla vyprávět. A vyprávěla, jak těžce se se dvěma dětmi protloukala, když bývalý manžel, který měl v době rozvodu už novou rodinu s miminem, se rozhodl, že jí nebude dávat víc peněz na děti, protože by je použila pro sebe! Pět let posílal symbolickou malou částku, na které se dohodli při rozvodu. Výraz dohodli není přesný, neboť jí vyhrožoval, že v případě nesouhlasu jí děti sebere. Bála se, velmi se bála, protože to byl vysoce zdatný manipulátor, který by potomky dokázal přesvědčit, že jedí kuřátko, byť by jim podal jen chleba s máslem.

Na louce mezi Makrem, Hrdějoivicemi a Nemanicemi by na kraji Českých Budějovic mělo vyrůst logistické centrum.
Nemanice a Borek se bojí devíti nových hal

Neplatiči výživného v Jihočeském kraji.Zdroj: Deník/Miroslava JindrováAlena přestala chodit ke kadeřníkovi, na masáže, které při sedavém zaměstnání potřebovala, aby zajistila děti. Nakupovala jen v second handu, na dovolenou s dětmi jezdila k mamince, i když děti by rády k moři, jako všichni ve třídě.

Ale za pět let už nevěděla kudy kam. Potřeby dětí vzrostly, starší chlapec ve 14 letech jedl jako dřevorubec, rostl před očima, chtěl více sportovat a mladší dcera měla zdravotní problémy žádající si finančně náročné stravování. Tak se Alena obrátila na soud s žádostí o určení výživného. Ale to si tedy dovolila! Bývalý manžel, podnikatel, nelenil, veškerý majetek převedl na svou ženu a začal marodit.
Jednání se oddalovala a po půl roce ze sebe tatínek udělal u soudu chudého nemocného. Ale do budoucna měl na děti přispívat trojnásobnou částkou. A navíc doplatit rok a půl zpětně. Rozhodnutí soudu však neakceptoval, takže ještě nějaký čas trvalo, než si mohla Alena s dětmi zajít do kina bez toho, že kvůli filmu nebude pár dnů chodit na obědy.

Ilustrační foto.
Neplatičů alimentů ubylo. Realita je ale až dvakrát horší, než udává statistika

Láska rodičovská nejsou jen sladké řeči, ale i plnění vyživovací povinnosti.

Ilustrační foto.
Středoškoláky čeká 250 slov. Maturita začíná