Na jedné straně „ostřílení matadoři“, kteří radnici šéfovali posledních osm let, na straně druhé nováčci překypující nadšením a plní nápadů. Ač se tento týden zdál být co do povolebních vyjednávání tichý, opak je pravdou. Jak ČSSD, tak Hradec srdcem a rozumem + Svobodní se snažili – každá ze stran způsobem sobě vlastním – získat podporu u ostatních subjektů a pokořit tak magickou hranici 13 mandátů potřebnou k ovládnutí zastupitelstva.

Žádná z ostatních stran zatím veřejně nevyslovila, ke komu se v novém kole jednání přikloní. Vše se odehrává potají v zákulisí, v mlze jednání nejen stran, ale i jednotlivců. „Stále jednáme, nic není rozhodnuté,“ řekl ve čtvrtek dopoledne Radim Staněk, lídr občanských demokratů.

Vyjednavač za Piráty Oldřich Máca zase uvedl: „Jakákoliv koalice by měla mít větší vize. My chceme pracovat a mluvit o programu, nikoliv si rozdělovat posty. Důležité je také korektní jednání, na jedné ze stran, která se s námi baví, je to v tomhle ohledu slabé. Ve čtvrtek večer se sejdeme a v pátek od nás zazní zcela jasná odpověď na obě strany.“