U bývalého areálu Jitky, poblíž Fruka nebo v Jarošovské ulici. Všude tam mohou lidé narazit na „odpočívající“ kamion, jehož řidič na místě právě tráví povinnou pauzu. Značky vymezující zóny možného zastavení by ale mohly časem zmizet.

Podle místostarosty Bohumila Komínka bude městská policie mapovat místa, kde kamiony skutečně stojí. "Chceme pro ně najít a vymezit prostor, kde by mohli zastavit a měli k dispozici třeba toalety,“ řekl s tím, že odstavné parkoviště by nemuselo vznikat na pozemcích města, ale klidně i na soukromém pozemku po domluvě s jeho majitelem.

Noční požár stavení v Lovětíně na Jindřichohradecku.
OBRAZEM: Noční požár napáchal škodu za miliony korun

Místo pro kamiony by mělo vzniknout u hlavní silnice na České Budějovice. „Uvažujeme o prostoru u křižovatky na kraji Hvězdárny, kde má vyrůst obchodní centrum,“ doplnil místostarosta Bohumil Komínek.

Za dobrý nápad považuje vybudování parkoviště se zázemím i řidič kamionu Jan Jann. Podle něho je sice v současné době několik míst, kde se dá zaparkovat, ale bez jakéhokoli sociálního zázemí pro šoféry. „Dokonce tato místa už na první pohled nevypadají moc bezpečně,“ upozornil a dodal, že na západ od českých hranic jsou v tomto směru o pár kroků napřed.

Na obyvatele Radouňky opět čeká uzavírka, a to už od března.
Radouňka se vrací do omezeného režimu

„Většina i menších měst tam má své industriální zóny, kde je možné parkovat, nebo se snaží v jejich blízkosti parkování vybudovat, a to na strategickém místě, tak, aby nikomu přítomnost kamionů nevadila. Nevím, jak je tomu v ostatních městech v České republice, ale rozhodně mi přijde, že se tato situace postupně zlepšuje,“ vyzdvihl Jan Jann.

Parkoviště pod poliklinikou ve Václavské ulici v J. Hradci.
Parkování kolem hradecké nemocnice dozná změn