V Norsku se nám všem velice líbilo. V partnerské norské škole nám naplánovali program na deset dni . Počasí nám příliš nepřálo, ale co se dalo dělat. Nakonec jsme si zvykli i na teploty, které v Norsku jsou a hlavně na polární den. Pro všechny to byl životní zážitek a každý z nás by se tam ještě jednou v životě chtěl vrátit.

Na ryby, které jsme chytli, si také vůbec nemůžeme stěžovat. Chytali jsme ryby od 30 do 90 cm, a některým žákům se podařilo ulovit ještě větší např: treska 130 cm a halibut 90 cm.

Obrovský zážitek jsme také měli z poznání, jak zdejší lide bydlí a jaká je jejich pohostinnost. Domy jsou ze dřeva, většinou daleko od sebe i náměstí je úplně jiné než u nás a není zde zdaleka tolik obchodů.

Po celou dobu pobytu jsme se vůbec nenudili, vše bylo dobře naplánováno a když jsme neměli nic v programu, tak jsme rybařili. Velký zážitek byl rybolov na lodi, kde jsme chytali ty největší ryby.

Norská škola nám také naplánovala velmi zajímavé výlety no Norských ostrovech které se nacházeli kolem 70. rovnoběžky, tedy asi 300 km za polárním kruhem. Návrat do ČR byl také vítaný, po deseti dnech jsme zase zjistili, jak vypadá noc.

Ondřej Hála, student