„Jedná se o čtvrtý ročník Repetitoria anglického jazyka. Žáci navštíví celkem dvacet hodin a ulehčí si tím start na střední škole,“ vysvětlila majitelka jazykové školy Level, která kurz pořádá ve spolupráci s gymnáziem a nakladatelstvím Oxford University Press, Patricie Vondrková.

A co říkají žáci na prázdninové učení? „Jsme rádi, že si můžeme angličtinu zopakovat, do prvního ročníku se už docela těšíme,“ shodly se účastnice kurzu Tereza Pragerová z jindřichohradecké 5. základní školy a Sabina Soukupová ze Slavonic.

Na kurzu vyučují učitelé jazykové školy Level a Jitka Vendlová z gymnázia. „Jazyková úroveň studentů je lepší, než v loňském roce, dobře se s nimi pracuje. Dobrou spolupráci máme také s Martinou Novákovou z nakladatelství Oxford University Press, které bych chtěla poděkovat,“ dodala Patricie Vondrková.

O anglický jazyk je mezi studenty velký zájem. „Vybraly jsme si angličtinu, protože je potřebná a nejvíce používaná ve světě,“ sdělily Jana Kostková a Lucie Filipová z Kamenice nad Lipou.