Podle jedné z organizátorek Marie Blehové byla ale právě tato výjimečná.

„O burzu je vždy velký zájem, proto jsme zorganizovali tuto mimořádnou v lednu. Normálně ji pořádáme dvakrát ročně na jaře a na podzim.“

Školní jídelna v třeboňském kulturním centru Roháč se tak proměnila ve velký obchod plný dětských oblečků, kočárků a sportovních potřeb. Organizátorky rozdělily oblečení nejen podle majitele, ale také podle velikosti. K nákupu burzu využila i maminka Irena Činčurová s dětmi Pavlem a Simonou. „Starší oblečení se pro děti rozhodně vyplatí. Využijí jej například do školy na sáňkování,“ uvedla.

Například dětské kombinézy byly na burze k mání za opravdu pěkné ceny. Mezi maminkami ale funguje i takzvaný výměnný obchod. „S kamarádkami si oblečení také občas vyměňujeme,“ sdělila dále Irena Činčurová.

Na burze jsou výhodně k dostání také kočárky nebo sportovní potřeby. V sobotu byl například na prodej zachovalý klasický kočárek za 290 korun. „Za tu cenu si jej ráda koupím, potřebovali bychom nějaký na zahradu a tento je ideální. Jen musím sehnat někoho, kdo mi jej odveze,“ vysvětlila další přítomná maminka.

Lidé, kteří chtějí na burze také prodat již nepotřebné oblečky a dětské zboží, si musí pohlídat termín. Další burza se uskuteční již v dubnu. Členky z klubu Mája mají v prodeji vybudovaný důmyslný systém. „V pátek vždy lidé nosí zboží, na které si dají vlastní ceny. My jej označujeme čísly, abychom pak věděli, co se neprodalo a mohly jednotlivé kusy maminkám vrátit,“ popsala Marie Blehová. Předání peněz a neprodaného zboží se pak uskutečňuje v neděli, kde se podle čísel snadno dá dohledat, který kus se neprodal.

Se zákazníky také členky na burze chodí a odkládají jim nakoupené zboží do tašek. Je to hlavně z toho důvodu, aby byl o věcech přehled.

Když s lidmi dříve nechodily, byl v oblečení nepořádek a přistihly dokonce několik zlodějů, kteří si oblečené cpali do tašek. Z ceny každého kusu, kterou si zákazník určí, si klub bere dvě koruny.

A další dvě koruny zaplatí zákazník z nakoupeného zboží. Výtěžek z burzy použijí členky na organizování dalších programů, například pro děti.

O oblíbenosti burzy svědčí i fakt, že na ni do Třeboně přijíždějí maminky z širokého okolí, například z Českých Velenic nebo Suchdola nad Lužnicí.