Jedná se o více než sto let starý objekt, který pravděpodobně původně vznikl pouze jako jednopodlažní a následně docházelo k přístavbách až do dnešní podoby. Byty v tomto domě podle mluvčí radnice Elišky Čermákové slouží jako nájemní. "Je zde celkem šest bytových jednotek, z nichž pět je v současnosti obsazeno. Objekt je již delší dobu ve špatném technickém stavu," přiblížila.

Město disponuje k této budově hned dvěma posudky od statiků, z kterých vyplývá, že zdivo je vlhké a málo pevné. "Ve špatném technickém stavu jsou i stropy. V prvním patře je tenká nosná zeď a dům je zatížen vibracemi z vedlejší silnice," dodala Eliška Čermáková s tím, že objekt navíc není napojen na veřejnou kanalizaci. "Využívá se jímka a podle územního plánu je umístěn v ploše smíšené výroby, ve které objekt pro bydlení není vhodný," dodala.

Rada města tak rozhodla o demolici tohoto domu. Záměr ještě musí posvětit zastupitelstvo. Odhad nákladů na demolici je zhruba jeden milion korun. "Pozemek by potom mohl být nabídnut k podnikatelským účelům. Pro současné obyvatele domu město zajistí jiné vhodné bydlení," uzavřela mluvčí.