Před třemi lety město přistoupilo k prodeji objektu staré radnice. Soukromý vlastník tehdy za dvě historické budovy zaplatil 14 milionů korun. Nyní za ně požaduje 42 milionů.Již v době jednání o prodeji byl současný starosta Jiří Houdek proti tomu, aby se město této budovy zbavilo, nicméně tehdejší vedení Třeboně v čele s Janem Váňou tuto transakci odsouhlasilo. Jan Váňa se nyní k věci vyjadřovat nehodlá. „Je to soukromý majetek a tedy věc jeho vlastníků. Přihlásili se tři zájemci a nejvyšší nabídka zvítězila," řekl.

Současný stav ale opět nastolil otázku, zda byl prodej pro město výhodný. „Já považuji za velkou chybu, že si tehdejší vedení nevymohlo začlenit do smlouvy předkupní právo, aby tak v případě dalšího prodeje mohla radnice opět připadnout městu," uvedl současný starosta Třeboně Jiří Houdek. Podle původních plánů nové majitelky měl ve dvou historických budovách vzniknout luxusní hotel, ale v současné době jsou budovy stále nevyužité a chátrají.

„Pokud by nám majitelka nabídla tento objekt ke koupi za stejných podmínek, za jakých ho od města koupila, neváhal bych zastupitelům přednést návrh a pokusit se radnici získat zpět," připustil Houdek s tím, že i kdyby se v tu chvíli nenalezlo plnohodnotné využití, město by alespoň mělo majetek na tak strategickém místě, jakým náměstí bezesporu je. „Zároveň bychom v případě pronájmu mohli ohlídat, co na tomto místě vznikne," doplnil.

Petra Jouzová