Prostory provozuje Michal Bauer osm let. „Snažím se čajovnu držet na úrovni, abychom byli opravdu čajovna. Máme tu například zelené čaje z Číny a Indie. Například z indického Cejlonu, Darjeelingu…Nabízím lidem čaje sypané, do sáčků, zlomkové čaje. Česká republika je vyhlášená jako čajová, je tu několik dodavatelů, kteří se zabývají dovozem čajů. Takže u nich kupuji čerstvé čaje,“ vysvětluje Michal Bauer. Poukáže také na to, že každý čajovník si „tlačí svoji káru“. „Já mám tu svou. Znamená to, že tu mám oblíbené čaje z Nepálu a Darjeelingu,“ říká s úsměvem provozovatel.

„Předchozí čajovník byl už unavený, a já jsem hledal životní změnu. Když jsem přebíral čajovnu, tak jsem si řekl, že tu chci nabídnout něco nového. A tak jsem se zapojil do Fair Trade obchodu a podporujeme i Fair Trade snídaně, což je celorepublikový happening,“ popsal aktivitu, která podporuje fairtradové pěstitele.

Primář ARO jindřichohradecké nemocnice, Vít Lorenc, byl oceněný starostou Janem Mlčákem za zvládnutí pandemie.
Primář ARO jindřichohradecké nemocnice převzal od starosty pamětní medaili

Fair trade je způsob obchodu, který dává pěstitelům, řemeslníkům a zaměstnancům v tzv. rozvojových zemích příležitost, aby se uživili vlastní prací za důstojných podmínek. Při nákupu fairtradového výrobku má spotřebitel jistotu, že vznikl za podmínek hodných civilizované společnosti.

Čajovník Michal Bauer také rád cestuje a fotografie z výletů zdobí čajovnu „Cestoval jsem tady po krajích českých, německých, rakouských. Dále fotím Českou Kanadu, kudy jezdím na kole. Fotky jsou například k vidění v novobystřickém infocentru,“ sdělil.