Také čerpací stanice na Jindřichohradecku na tento fakt zareagovaly a srazily cenu paliv o téměř dvě koruny na litr. Zlevnění ale nenastalo všude. Například nejlevnější pumpa na Jiráskově předměstí v Jindřichově Hradci nabízela ve středu dopoledne paliva za stejnou cenu, jako o den dříve. Ostatní čerpací stanice většinou benzín i naftu zlevnily přibližně o dvě koruny. Řidiči toho hojně využívali a jezdili tankovat do zásoby. "Mám sebou v kufru ještě dva kanystry na dvacet litrů, abych si vzal i nějakou naftu navíc. Je mi totiž jasné, že ceny půjdou zase brzo nahoru, tak toho chci teď využít a ušetřit nějakou tu korunu," svěřil se u jedné z benzínek řidič Miroslav z Jindřichova Hradce. Jezdit prý musí, ale snaží se podle svých slov mít alespoň lehčí nohu na plynu.

Nižší spotřební daň u benzínu a nafty se ale u čerpacích stanic nemusí projevit hned. Benzínky jsou totiž v různém množství zásobeny palivem se starou sazbou daně.

Ceny pohonných hmot letos prudce vzrostly na přelomu února a března poté, co Rusko zahájilo 24. února válku na Ukrajině. Na počátku válečného konfliktu stál litr benzínu průměrně 37 korun a 40 haléřů, nafta byla o korunu levnější.