O uplynulém tropickém víkendu ji navštívily desítky lidí. Ti, kteří ji objevili se k ní rádi vrací, nedají na ni dopustit a nikam jinam už nejezdí.

„Moc se nám tu líbí, jezdíme už jen sem a nikam jinam. Jsme tu moc spokojení,“ potvrdil jeden z návštěvníků Luboš Horký z Hosína, který si u cepské pískovny užíval sobotního volna společně s dalšími kamarády.

Lidé, kteří se přijdou do pískovny koupat si mohou k ležení na dece vybrat buď písčitou pláž nebo soukromější travnaté plochy kryté jehličnany. Ti, co se jezdí k cepské pískovně koupat už dlouho pozorují rok od roku větší nárůst návštěvníků. „Dříve sem nikdo nechodil, pamatuji si, že jsme se zde koupali nazí a nikdo tady v létě nebyl. Teď je tady hlava na hlavě,“ poznamenala návštěvnice Drahoslava Soukupová.

Horší přístup

Pískovna je totiž ukrytá hluboko v lese a přístup z hlavní silnice vede lesními pěšinami. Takže pokud o ní lidé neví, jdou se koupat spíše do dalších pískoven, kterých je na Suchdolsku požehnaně. Při návštěvě pískovny je také nutné překročit koleje. Parkovat se přitom dá pouze na odpočívadlech a lesních pěšinách u hlavní silnice vedoucí z Třeboně do Suchdola nad Lužnicí. Ty byly o víkendu auty doslova přeplněné. Krása pískovny se v posledních letech roznesla velmi rychle po kraji, protože žádnou výjimkou mezi návštěvníky nejsou ani lidé ze vzdálenějších míst.

„Dříve jsme jezdili k veselské pískovně, která se nachází u Veselí nad Lužnicí, ale ta není tak krásná a čistá jako je tahle. Od té doby, co jsme objevili tuto pískovnu, sem jezdíme často a rádi,“ sdělila Monika Nečasová z Českých Budějovic.