Již nyní ale můžete začít nacvičovat písně, které si letos společně zazpíváme. Od 18 hodin postupně celým Českem zazní tyto vánoční koledy a písně: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.
Po loňském úspěchu, kdy se k akci Deníku Česko zpívá koledy připojilo hned osmnáct měst a obcí na Jindřichohradecku, se již nyní podařilo tento počet překonat.
Letos se k akci Česko zpívá koledy zatím přihlásili v Třeboni, Suchdole nad Lužnicí, Lomnici nad Lužnicí, Kardašově Řečice, Hradišti u Nové Bystřice, Velkém Ratmírově, Hůrkách, Nové Bystřici, Doňově, Nové Včelnici, Jarošově nad Nežárkou, Roseči, Jindřichově Hradci, Horní Pěně a Kunžaku.
Zájem o společné zpívání je letos i na nových místech. Česko zpívá koledy se letos poprvé odehraje také v Českých Velenicích, Hamru, Rodvínově, Lodhéřově, Číměři a Okrouhlé Radouni, kam si přijdou zazpívat i obyvatelé sousední Horní i Kostelní Radouně.
K akci se jako každý rok přidají i ve Slavonicích, jen opět o něco později, a to 18. prosince.
Kromě společného zpěvu bude ve většině měst a obcí připravené i teplé občerstvení, na mnoha místech se chystají i doprovodná vystoupení dětí z místních škol a mateřinek.
Budete s námi zpívat letos i vy? Přibudou další nová místa, kde se 9. prosince sejdete a na dálku si společně s námi a celou republikou zazpíváte koledy a vánoční písně a užijete si krásný předvánoční čas?
Pište nám na e-mail: petra.lejtnarova@denik.cz nebo volejte na telefon 602 667 651.