I letos se opět sejdeme na náměstích, návsích nebo v kostelech a společně si zazpíváme známé vánoční písně a koledy, a to ve středu 9. prosince v 18 hodin.

Letos si společně zanotujeme písně Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Po loňském úspěchu, kdy se k akci Deníku Česko zpívá koledy připojilo hned osmnáct měst a obcí na Jindřichohradecku, se již nyní podařilo tento počet překonat.

Česko zpívá koledy se letos odehraje v Třeboni, Suchdole nad Lužnicí, Lomnici nad Lužnicí, Kardašově Řečice, Hradišti u Nové Bystřice, Velkém Ratmírově, Hůrkách, Nové Bystřici, Doňově, Nové Včelnici, Jarošově nad Nežárkou, Roseči, Jindřichově Hradci, Horní Pěně, Kunžaku, Lužnici a Starém Městě pod Landštejnem.

Zájem o společné zpívání je i na nových místech. Česko zpívá koledy se v tomto roce poprvé odehraje také v Českých Velenicích, Hamru, Rodvínově, Lodhéřově, Číměři, Děbolíně a Okrouhlé Radouni, kam si přijdou zazpívat i obyvatelé sousední Horní i Kostelní Radouně. K akci se jako každý rok přidají rovněž ve Slavonicích, jen opět o něco později, a to 18. prosince.

Kromě společného zpěvu bude ve většině měst a obcí připravené i teplé občerstvení, na mnoha místech se chystají i doprovodná vystoupení dětí z místních škol a mateřinek. V Jindřichově Hradci se můžete těšit například na vystoupení dětí z 2. mateřské školy nebo souboru Hakuna Matata.

Budete s námi zpívat letos i vy? Přibudou další nová místa, kde se 9. prosince sejdete a na dálku si společně s námi a celou republikou zazpíváte koledy a vánoční písně a užijete si krásný předvánoční čas?

Pište nám na e-mail: petra.lejtnarova@denik.cz nebo volejte na telefon 602 667 651. (jop)