„Sníh napadl docela rovnoměrně v celém okresu. Nejméně, asi kolem pěti centimetrů, ho napadlo na Třeboňsku, ale na Jindřichohradecku už ho bylo víc a nejvíce pak na Studensku, kde napadlo kolem deseti až patnácti centimetrů, ale i ve vyšších polohách, tedy na Novobystřicku, Dačicku a v Radouních,“ vysvětlil ředitel jindřichohradeckého závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Josef Tolkner.

Práci silničářům podle jeho slov ztěžuje vítr, který zafoukává sníh na silnice, kde se pak tvoří jazyky a závěje. Ale všechnu techniku mají provozuschopnou a pomáhají jim i pracovníci s prostředky najatými od zemědělců.

„Pravidelně jezdíme silnice kontrolovat. Všechny včetně silnic třetí třídy jsou průjezdné, ale vítr stále fouká,“ dodal Josef Tolkner.

Lidé však musí počítat s tím, že nebudou silnice prohrnuté každých deset nebo třicet minut. „Jeden sypač má na starosti úsek kolem čtyřiceti kilometrů, který musí prohrnout a posypat. Řidiči musí dodržovat bezpečnostní přestávky a nějakou dobu trvá i nakládka na skládce posypového materiálu,“ uzavřel Josef Tolkner.

Bez vypjatých situací se zatím obešli i pracovníci společnosti E.on. „V posledních dnech nebyla a není hlášena na Jindřichohradecku žádná porucha. Je klid a ani námrazy nám v regionu žádné velké problémy nepůsobí. Námrazy byly jen lokální,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti E.on Vladimír Vácha.