Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chirurgové se zapotí i ve studenějším létě

Jindřichův Hradec – Primář chirurgického oddělení jindřichohradecké nemocnice MUDr. Jan Kelbl stojí v čele týmu oddělení již od roku 1991.

30.6.2011
SDÍLEJ:

Jindřichohradecká nemocnice. Ilustrační foto. Foto: Josef Böhm

Mohl byste čtenářům přiblížit jak strukturu vašeho oddělení, tak i personální zabezpečení náročného chodu tohoto operačního oboru?
Chirurgické oddělení v jindřichohradecké nemocnici je jedním z kmenových oddělení této nemocnice, která jako jediná v tomto regionu poskytuje akutní péči pacientům na Jindřichohradecku, Třeboňsku, Dačicku i v části táborského okresu.
Oddělení má 3 stanice . Jednak je to jednotka intenzivní péče (JIP) s 11 lůžky . Ta slouží pro potřebu všech operačních oborů nemocnice a pracuje v těsné součinnosti s anesteziologicko – resuscitačním oddělením (ARO).
Dále jsou to dvě standardní stanice s akutními lůžky. Celkem tedy disponuje oddělení 66 lůžky.
Na oddělení pracuje celkem devět lékařů, ne všichni však v plném úvazku. Vedle toho je na oddělení přiměřený počet sesterského a ošetřovatelského personálu. Oddělení je tedy standardně personálně vybaveno tak, aby mohlo zajišťovat jak týmově náročné operační výkony, tak i běžnou ambulantní péči.

Jak je to s kvalifikací personálu a kolik výkonů a jakých průměrně ročně provádíte?
Kvalifikace lékařů je rozdělena podle spektra výkonů. To znamená, že čtyři lékaři jsou s atestací II. stupně z chirurgie, jeden lékař s atestací z cévní, další lékař z úrazové chirurgie. Další tři lékaři jsou s kvalifikací na úrovní I. atestace a jeden lékař se na atestaci připravuje.
Oddělení i operační sály jsou vybaveny špičkovou zdravotnickou technologií, která umožňuje provádění operací na vysoké moderní a odborné úrovni.
Průměrně ročně provádíme kolem 2,5 tisíc operací se zaměřením na všeobecnou chirurgii, onkologickou chirurgii, traumatologii ve spolupráci s ortopedickým oddělením a cévní chirurgii.

Je vaše pracoviště akreditováno? A v jaké úrovni ?
Oddělení je akreditovaným pracovištěm chirurgie II.typu a má akreditaci III.stupně k provádění miniinvazivních (laparoskopických) operací, kterých je vykonáno kolem 700 ročně. Spektrum těchto operací zahrnuje operace žlučníku, slepého střeva, různé druhy kýl , náhlé příhody břišní, operace na žaludku a bránici, operace tlustého střeva jak pro onkologická i neonkologická onemocnění, atd. Provádíme některé urologické operace jako je křečových žil šourku nebo miniinvazivní odstranění ledviny pro nádor, a to ve spolupráci s urologickým oddělením.
Toto oddělení je mimo jiné jediným oddělením v kraji, které se zabývá standardně miniinvazivní operací nádoru konečníku a tlustého střeva s vynikajícími výsledky ve spolupráci s radiodiagnostickým oddělením v Nemocnici České Budějovice,a.s. Rozsah péče zajištěné mininvazivním přístupem má nadregionální působnost.

A co léto a dovolené? Jindřichohradecku každoročně přibývá letních obyvatel , jak se s tím vyrovnáváte u vás?
Vzhledem k blížícímu se letnímu období je nutné skutečně zmínit každoroční nárůst dočasných obyvatel regionu a s tím spojeným větším výskytem zejména úrazů, které jsou řešeny jak ambulantně, tak hospitalizací na lůžcích oddělení, a to i ve spolupráci s ortopedickým oddělením a traumacentrem v českobudějovické nemocnici. Tedy i zvýšený , takzvaný letní provoz, umíme zabezpečit ve standardním režimu.

30.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Dvě nehody zavřely dvě silnice

Jindřichohradecko - V rozmezí čtvrt hodiny zablokovaly dvě dopravní nehody silnice u Nové Vsi nad Lužnicí a u Kunžaku.

Stoprocentní zůstávají už jen včelničtí hokejisté

Jindřichohradecko – Okresní přebor hokejistů pokračoval druhým kolem.

Muž zpronevěřil peníze od důchodkyně

Novobystřicko - Seniorka svěřila muži peníze. Zřejmě o ně přišla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení