Místní pobočka totiž zanikne. Jak vysvětlila tisková mluvčí spořitelny Pavla Kozáková, hlavním důvodem pro uzavření pobočky je snížení návštěvnosti klientů.

„Ti stále ve větší míře řeší potřebné věci pomocí internetového či mobilního bankovnictví v čase a místě, které jim vyhovuje, což dokazují i statistiky," uvedla s tím, že ale bankomat zde zůstane i nadále v provozu. Jak mluvčí dodala, bankomat umožňuje kromě výběru hotovosti například zadání jednorázového i trvalého platebního příkazu, zaplacení složenky, dobití kreditu mobilního telefonu, změnu PIN kódu nebo zobrazení limitů karty. Podle starosty Chlumu u Třeboně Petra Kolezsara uzavření pobočky přinese určité problémy jak občanům, tak i městysi samotnému.

„Máme zde vedený účet, bude potom pro nás komplikovanější výběr i odvod peněz. Je to škoda pro obec, ale je to asi celorepublikový trend, že se takovéto pobočky v malých obcích zavírají," zmínil.

Dodal, že se i vedení městyse snažilo nabídnout spořitelně možnost využití prostor v rámci obce, ale rozhodnutí o zrušení pobočky se zvrátit nepodařilo. Jiná bankovní společnost v Chlumu u Třeboně není a místním tak nezbude, než pro osobní jednání zvolit některou z nejbližších poboček, buď v 11 kilometrů vzdáleném Suchdole nad Lužnicí nebo dojet 16 kilometrů do Třeboně.

Na Jindřichohradecku jsou kromě těchto tří ještě další čtyři pobočky, a to v Nové Bystřici, Jindřichově Hradci, Dačicích a Českých Velenicích. Stejný osud, jaký čeká pobočku v Chlumu u Třeboně, postihl již letos na konci ledna také tu v Kardašově Řečici. Rušení dalších malých provozoven spořitelny se podle její mluvčí letos na Jindřichohradecku nechystá.