„Již byl vybudovaný provizorní přechod přes Zlatou stoku v těsném sousedství staveniště, který bude sloužit jak pro potřeby samotné stavby, tak i pro občany žijící v těsném sousedství. Byla udělána i opatření, aby nebyl omezen provoz v rekreačních objektech," naznačil Zdeněk Mráz.

Na ostatní motoristy totiž čeká objížďka z Třeboně na Domanín, Kojákovice a Hrachoviště. Práce se odhadují na tři měsíce.

V návaznosti na rekonstrukci mostu se podle Zdeňka Mráze nakonec uskuteční i oprava povrchu na komunikaci, po které byla vedena objížďka. „Ta se již využívala v loňském roce, kdy se rovněž jeden most rekonstruoval a zejména mezi Domanínem a Kojákovicemi není povrch v dobrém stavu," dodal třeboňský starosta.

Také turisticky atraktivní Česká Kanada je nyní rozdělená mostem u Albeře, který se rekonstruuje. Pro osobní auta je možná objížďka z Nové Bystřice po místních komunikacích Albeře, ale nákladní vozy musejí přes Kunžak. Omezení potrvá až do poloviny listopadu.

Řidiči musejí počítat i s omezením a objížďkami v Českém Rudolci, kde se rovněž opravuje most a částečná uzavírka je i kvůli opravě propustku v Řečici na Dačicku.