Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co namítají proti územnímu plánu

Jindřichův Hradec - Občanské sdružení MZO zaslalo své námitky proti územnímu plánu.

26.9.2011 7
SDÍLEJ:

První návrh stěžejního dokumentu, který nastiňuje budoucí rozvoj města vyvolal obrovský zájem nejen ze strany zastupitelů, ale i veřejnosti. Foto: Deník/Jana Hýbková

Občanské sdružení Malý Západní Obchvat, registrované Ministerstvem vnitra ČR, vzniklo jako obranná reakce občanů Jindřichova Hradce na rozporuplný obsah, způsob a dobu zveřejnění návrhu nového územního plánu města Jindřichova Hradce. Informace byly předloženy veřejnosti dne 22. července letošního roku formou veřejné vyhlášky.

Návrh územního plánu byl zpracován brněnskou firmou podle podkladů, které byly vytvořeny městskými úředníky Jindřichova Hradce ve spolupráci s Výborem pro územní plánování.

Byla-li v tisku zmiňována „úzká skupina lidí“, pak toto pojmenování přísluší spíše zadavatelům, jejichž místa bydliště jsou mimo město Jindřichův Hradec.

Významné funkce totiž dlouhá léta zastávají lidé z okolí, kteří možná ani příslušné lokality ve skutečnosti neznají.

Ohánějí-li se výroky, že plánují a tvoří pro lidi, pak jistě nemají na mysli ty, kteří v inkriminovaných částech žijí.

Občanské sdružení MZO se stalo zástupcem veřejnosti na základě podpory několika stovek občanů z Jindřichova Hradce, kteří vyjádřili svůj nesouhlas s návrhem územního plánu podpisy. Námitky byly písemně doručeny na podatelnu Městského Úřadu v J. Hradci dne 6. září.

Je s podivem, že vedení města nepovažovalo za důležité se v tento den setkání lidí na Střelnici zúčastnit. Občané by určitě uvítali přítomnost vedoucích představitelů radnice. Co může být pro dobrou věc přesvědčivější než přímý kontakt vedení města s lidmi, kteří chtějí spolupracovat a diskutovat s těmi, kterým přece nedávno ve volbách dali svůj hlas.

Snahou občanského sdružení je podílet se na konstruktivním postupu se záměrem úpravy rozporuplných oblastí územního plánu v tom směru, aby byla konečná podoba územního plánu pro obyvatele našeho města přínosem a opravdovou zárukou rozvoje.

Občanské sdružení MZO reprezentuje zájem veřejnosti. Brání úzké skupině lidí prosadit územní plán v rozporuplné podobě, která jim a několika dalším má přinést osobní výhody.

Je úsměvné překrucování této skutečnosti zcestnými výroky, že odmítání územního plánu je zájmem úzké skupiny lidí.

Pro vypořádání námitek a další konstruktivní jednání je zcela zásadní složení komise, která bude hodnotit předložené námitky a připomínky. Celkem bylo doručeno 135 námitek a 29 připomínek, viz informace z tisku. V komisi, která bude připomínky a námitky posuzovat, by měli být lidé nezainteresovaní a nestranní. Neměli by zde figurovat ti, kteří se přímo podíleli na předloženém rozporuplném návrhu, který je předmětem kritiky veřejnosti.

Plný text námitek včetně odůvodnění předkládáme touto formou občanům našeho města, neboť považujeme v tuto chvíli za svou povinnost všechny občany Jindřichova Hradce informovat.

Námitky MZO:

1. Nesouhlasíme s navrhovanou trasou a následnou realizací dopravního propojení – „malého západního obchvatu“ (citace z textové části ÚP J. Hradce) Pražského předměstí a sídliště Hvězdárna vedoucí ze Sládkova kopce, kolem dominanty kostela sv. Jakuba s Černínskou hrobkou a dále kolem lokality na Palici do Nežárecké ulice a přes Lišný dvůr na sídliště Hvězdárna a prostřednictvím územní rezervy rychlostní komunikace R 22 je napojena na komunikaci I. třídy vedoucí ve směru na Třeboň.

2. V návrhu ÚP je vedena komunikace MO11,5/10/50 (Z312) částečně mimo zastavěné území (extravilánem).
(Z312) částečně mimo zastavěné území (extravilánem).

3. Oblast Z21 Plocha občanského vybavení (škola, školka o celkové plošné rozloze 1,4 ha) je opět umístěna na trase komunikace s rychlostním parametrem 50 km/hod.

4. Most v oblasti komunikace
Z420 koliduje s navrženou cyklistickou trasou a měl by být svými parametry navržen pouze pro pěší a cyklisty.

5. Nesouhlasíme s povolením bytové výstavby v zóně Z170 v těsné blízkosti kostela Sv. Jakuba.

(mim)

26.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.

Chtěl si ponechat nalezený mobil

Nová Bystřice - Neodevzdat nalezenou věc se může pořádně nevyplatit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení