V pondělí odpoledne budou vimperští zastupitelé volit nového místostarostu. Toho posledního, Jiřího Caise, se při posledním jednání letos v únoru podařilo opozici odvolat bez toho, aby měla návrh na nového zástupce starostky Jaroslavy Martanové.

Od úterka by měla začít poslední etapa oprav Václavské ulice v Jindřichově Hradci. Při pokračování stavebních prací se uzavře důležitá křižovatka Mlýnské a Václavské ulice, chodci budou kolem výkopů procházet koridory. Dnes si zhotovitelská firma převezme staveniště na táborském Švehlově mostě, aby dokončila jeho opravu. Hotovo má mít 7. srpna.

Do Košína v pondělí přijede ministr životního prostředí Richard Brabec. Přivádí ho výstavba malých domovních čistíren.

V nově zrekonstruovaných prostorách v budějovické Plzeňské ulici našlo své zázemí jihočeské Auticentrum. Otevře se v úterý. Prostory poskytlo centru město, které financovalo náklady oprav a investic ve výši tři miliony korun. Sociální zařízení poskytne aktivizační služby dětem a dospělým do 45 let s autismem a Aspergerovým syndromem.

Ve středu v 9 h začne v táborském hotelu Dvořák první jihočeská konference o autismu.

V sezimovoústeckém Kovosvitu se ve středu koná návštěvnický den, který do města přivede i zahraniční obchodníky.

V sobotu od 10 h začnev areálu mlýna Hoslovice oficiální turistická sezona akcí Velikonoce – vítání jara.
V sobotu druhou velkou ochutnávkou vín skončí 9. ročník Táborského festivalu vína. V hotelu Palcát od 13 do 22 hodin.

V sobotu akademický malíř Kristian Kodet v Klokotské ulici otevře v 16 h galerii se starožitnostmi a rodinnými uměleckými díly. (zprav)