„Řekla bych, že ještě ta střední generace tak trochu peče. Ti staří, kteří jsou sami, si cukroví raději přijdou koupit, stačí jim ho málo," řekla majitelka jindřichohradecké cukrárny Růže Dana Draxlerová a dodala, že mladí dnes mají jiné zájmy, než stát u trouby. „Anebo jim napeče babička, pokud na to má dost sil," doplnila.

Zákazníci se na cukroví letos ptali již od srpna. „Od října je ten zájem poměrně velký, objednávky už přijímáme a jsem ráda, že jich neubývá, přestože tady lidi moc peněz nemají. Ale řekla bych, že na Vánoce si šetří a ty dobroty si vždycky koupí," podotkla dál s tím, že už má naštěstí stálé zákazníky, kteří jsou s nabídkou obeznámeni. Prodává se jak máslové cukroví s krémem, tak čajové pečivo, ale vyberou si i diabetici. „Od loňska malinko narostly ceny, přibližně o deset korun u čajového a o třicet u máslového pečiva za kilogram," upřesnila. Protože objednávají u velkého a osvědčeného výrobce z Tábora, zákazníci cukroví seženou až do Štědrého dne. „I potom cukroví bude, dokonce se slevou," uzavřela.

Podobně situaci vnímá i majitelka cukrárny U Skoříka Jaroslava Kubíčková. „Objednávky přijímáme už asi 14 dní a zájem je," informovala s tím, že také roste zájem o minizákusky a zákazníci mají z čeho vybírat, protože cukroví bere jen od těch nejlepších a ověřených výrobců.

Jedním z nich je Marie Tichá z Dačic. „Loni jsme napekli zhruba čtyři a půl metráku čajového pečiva, ale pečeme také samotné prázdné korpusy, košíčky a trubičky, které si mohou hospodyňky plnit dle vlastní chuti," osvětlila cukrářka. O tyto polotovary podle ní v poslední době zájem narůstá. „Bohužel se ale i v našem oboru projevila krize, lidé už toho neobjednávají tolik, co třeba v roce 2008," dodala. Ceny ale dačické cukrářství zachovává na loňské úrovni.

I další prodejny nabízejí polotovary. „Koncem listopadu začínáme prodávat také hotová těsta, i to se hodí a usnadní to práci," potvrdila jedna z prodavaček pobočky jindřichohradecké pekárny DK Open v Klášterské ulici. „Ceny pro letošní rok zůstávají stejné, také množství produktů zůstává přibližně na téže úrovni jako loni," uvedl obchodní ředitel DK Open Petr Lepša. Loni pekárna upekla na 10 tisíc balení čajového pečiva, 16 tisíc vánoček a 100 tisíc vek. „Velké oblibě se těšilo například Babiččino cukroví, které právě balíme. Vyrábíme a zdobíme ho ručně skutečně podle receptů našich babiček, z poctivých surovin, z másla," řekla technoložka výroby Kateřina Píchová. Aby pokryli veškeré objednávky, musejí v pekárně i rozšířit výrobu. „Využíváme pomoci brigádníků, protože pečeme vše z běžné nabídky, ale k tomu ještě cukroví navíc," potvrdil výrobní ředitel Jan Babic. (jop)