„Stále chodí místní lidé nejčastěji s bolestmi zad nebo s úrazy třeba ze zahrádky nebo z přípravy dřeva. V poslední době ale přibylo hodně pacientů s bolestmi v krku a uší, které bývají virového původu, nebo záněty močových cest, ale také lidí s astmatickými záchvaty a alergickými reakcemi po kousnutí komáry. To bývají především rekreanti,“ uvedla vedoucí sestra LSPP Denisa Nováková.

Úrazy způsobené pády z kola nebo sedřeniny, jejichž příčinou je hazardní skákání do vody, bývají také podle ní častým důvodem, který přivede lidi do jejich péče. Úpaly a úžehy prý jsou jen ojedinělé.

Jako prevenci Denisa Nováková doporučuje: „V horku by měl každý pít hodně tekutin, neměl by chodit na přímé sluníčko mezi 12. až 14.30. hodinou a měl by používat opalovací krém. Přišla k nám například paní, která pracovala na zahrádce a měla na sobě puchýře od sluníčka. Cyklisté by také neměli přeceňovat své síly, zejména ti sváteční. Úrazů z pádů kola kvůli přetížení organismu bylo také hodně.“

Někteří turisté podle Denisy Novákové kritizují ordinační dobu. Snadno, neví totiž, že před dvěma lety v Třeboni neexistovala. Od loňského srpna jsou lékaři a sestry k dispozici potřebným pacientům ve všední dny od 18 do 22 hodin , v sobotu v neděli a o svátcích od 8 do 19 hodin. Od loňského podzimu sídlí LSPP ve zrekonstruovaném areálu městského úřadu.