Deset minut po jedné hodině se slova chopil starosta Petr Nekut a představil trasu a další podílející se na výstavbě trasy za Lesy ČR a Rybářství Kardašova Řečice. Postupně se sešlo více lidí a tak ve 13.30 hodin padl povel ,,do sedel a jedem" a všichni se dali do pohybu. 

Pro ty nejmenší má trasa kratší verzi dlouhou 7 kilometrů, kde se nesetkají se složitějším terénem, u rybníka Popelov je otevřen stánek s občerstvením a hned za rybníkem je nově postavený altán pro odpočinek s další informační cedulí.

Dlouhá trasa měřící zhruba 26 kilometrů už disponuje složitějším terénem, který ocení zejména majitelé MTB kol, zároveň je zde hodně asfaltu, takže se nemusí bát ani méně nadaní cyklisté a zvládnou trať i děti. Po celé délce trasy je možné potkat celkem 18 informačních tabulí, u některých jsou i překážky, hádanky a jiné zábavné aktivity pro ty nejmenší (ruku na srdce kdo z dospělých si tam taky nehrál). Tato trasa nabízí mnoho rozmanitých možností, jak si ji zpestřit, nebo kam si zajet odpočinout. První možná zastávka je u rybníka Popelov, kde je občerstvení, další při cestě je RS Holná, kde kromě jídla a pití je možné koupání či pokochání se výhledem na rybník a ostrov Naxos, pro příznivce obtížnějších cest je možné z Holné projet Evženovým údolím na Pecák, kde je další možná občerstvovací zastávka, pak následuje první část náročnější trasy po ,,žluté" po hrázi rybníků, až se dostanete na Kařtýn a následně na Metel, kde je opět možnost využít občerstvení a podívat se na řeku Nežárku. Následuje poslední část cesty, po hrázi rybníka a do kopce nad Nítovice, kde uhnete na samotě ,,u Maxů" k samotě ,,u Statečných" a už se nacházíte na Řehořinkách a Cikaru, před Kardašovou Řečicí.

Pro rychlé jezdce je to ideální tréninková trasa, kterou zvládnou pod hodinu, pro děti a rekreační cyklisty je to naprosto úžasná trasa plná poznání a nádherné přírody. Lesy ke sbírání hub a pokud sjedete ze žluté, jste přímo u Nežárky, kde si můžete zchladit nohy.

Takže je možné tuto trasu natáhnout na celé odpoledne. Stezka je po celé své délce značená a každá cedule ukazuje mini mapku, kde můžete zjistit, kde se nacházíte a kudy vede cesta dál a kde je další tabule.

V cíli, opět na náměstí Jaromíra Hrubého, všechny jezdce čekalo občerstvení, které zajistili řečičtí hasiči a hrála živá hudba.

Věřím, že většina turistů snahu o zpestření našeho okolí ocení a že se jim bude nová stezka líbit a nebudou ji nijak poškozovat.

Aneta Bouzarová