Za tímto účelem se do Třeboně sjely děti s učiteli ze 14 krajů. Celkem soutěžilo 114 mladých cyklistů. Z jindřichohradeckého regionu se do celostátního kola bohužel žádný tým neprobojoval. Soutěž a vůbec prevence v silničním provozu má ale na Jindřichohradecku dobré zázemí.

„Jindřichohradecká dopravní policie spolupracuje s ostatními složkami v rámci této dopravní soutěže již 17 let. Začínáme od kol oblastních v Jindřichově Hradci, Třeboni a Dačicích, přes kola okresní a krajská. Jsme rádi, že můžeme děti vychovávat v dopravní problematice již od útlého věku a věříme, že své dovednosti a znalosti zhodnotí také v životě,“ sdělila jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Mladí cyklisté dorazili do Třeboně už v úterý, kdy si mohli prohlédnou město Třeboň, navštívili třeboňské kino, kde zhlédly premiéru pohádky Čertova nevěsta. „Večer je pro ně přichystán táborák s hudbou a soutěžemi,“ informoval včera místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz.

Samotná soutěž zahrnuje jízdu zručnosti, jízdu po dopravním hřišti, poskytnutí první pomoci, testy z pravidel silničního provozu a práci s mapou.
Nejlepší chlapec a nejlepší dívka si ze soutěže odnese zbrusu nové jízdní kolo. Nejlepší tým mladých cyklistů v mladší kategorii žáků prvního stupně základní školy pojede soutěžit do Paříže.

„V Evropském finále v Paříži bude soutěžit 25 států Evropy. Česká republika se každoročně umisťuje maximálně do pátého místa. Většinou stojíme na stupních vítězů,“ uvedla zástupkyně ministerstva dopravy oddělení Besipu Blanka Sunkovská. Celorepublikového kola Soutěže mladých cyklistů ze zúčastnili také všichni krajští koordinátoři Besipu a pořádá ji ministerstvo dopravy, Jihočeský kraj a město Třeboň. Jihočeský kraj v soutěži reprezentovala dvě družstva ze Šumavských Hoštic. Jako hosté byli na soutěži například také závodník Rallye Dakar Karel Loprais a další.