Pro příznivce cyklistiky velký svátek, pro řidiče, kteří se chystají do Jindřichova Hradce, komplikace. Ve městě nad Vajgarem v neděli vyvrcholí mezinárodní etapový cyklistický závod Okolo jižních Čech a stejně jako v předchozích letech to bude znamenat uzavření některých komunikací ve městě nebo naopak možnost pro účastníky a jejich týmy parkovat na jindřichohradeckém náměstí Míru.

„V celém městě budou provedeny takové úpravy, jako tomu bylo při minulých ročnících, kdy se závod jede a jsou stanovené prostory, kde mají týmy své zázemí a kde parkují. Netýká se to tedy jen náměstí, ale celého města," informoval starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka. Jak doplnil tajemník městského úřadu Karel Přibyl, jsou tato omezení vázaná pouze na jednu konkrétní akci.

Závod odstartoval již ve středu v Nové Bystřici, závodníci poté pokračovali včera z Českých Budějovic do Tábora. Dnes na cyklisty čeká etapa z Českých Velenic do Kaplice a v sobotu potom start v rámci Cyklobraní v Třeboni, odkud se vydají v 11 hodin na Churáňov.

V neděli vyjede peloton z Protivína a v odpoledních hodinách dorazí do Jindřichova Hradce. Tady bude již od 10 hodin zcela uzavřena ulice Klášterská, a to až do 19 hodin. Podle starosty mohou řidiči využít k parkování plochy u Jitřenky, za zimním stadionem a za městským úřadem, kde se v neděli neplatí.

Od 14 hodin pak navíc dojde k uzavření některých úseků v ulicích 9. května, Pražská, Gymnazijní, Janderova, Nádražní, Schwaigrova, Stará cesta, Miřiovského, Claudiusova, nábř. L. Stehny, Růžová a náměstí T. G. Masaryka a náměstí Míru.

Co autobusy?

Po dobu uzavírky Klášterské ulice budou v neděli zrušeny bez náhrady autobusové zastávky v Jindřichově Hradci „nám. Masarykovo" a „Oděva" v době od 13 do 17 hodin. Od 14 do 15 hodin budou zrušeny bez náhrady také zastávky „sídl. U nádraží" a „Nábřeží" pro městskou hromadnou dopravu i autobusy veřejné linkové dopravy. Pro linkové autobusy bude zrušena od 14 do 15 hodin také zastávka „Jitřenka".

Petra Lejtnarová