Od plánované cesty si město slibuje zvýšení bezpečnosti školáků a studentů. V současné době je hotová studie a se stavbou se začne už příští rok.

 

Město už má v rukou studii, která počítá s dvěma etapami výstavby. „První etapu chceme zahájit v roce 2008 a začínat bude u rybářské bašty na hrázi v Břilicích, odkud povede po pravé straně až k Penny marketu,“ vysvětlil místostarosta města Třeboně Zdeněk Mráz.

S výstavbou druhé části se začne o rok později, tedy v roce 2009. Naváže na první část v prostoru u kotelny u křižovatky U trojice. Povede po pravé straně podél školských areálů, pod silničním nadjezdem až k prostoru autobusového nádraží. Právě tento úsek zase zvýší bezpečnost studentů, kteří směřují od autobusů na rybářské učiliště či na sousední střední odbornou školu a naopak.

„Stezka bude mít smíšený provoz pro pěší i cyklisty. Počítá se s šíří 2 až 3 metry, záleží samozřejmě také na dohodě s majiteli pozemků, kterých se stavba dotne,“ uvedl Mráz.

V současné době je připravená studie a teprve se začne mapovat terén. Proto zatím neexistuje přesná představa o tom, na kolik stezka přijde peněz. Radnice předpokládá, že na tuto akci požádá o peníze z nějakého z vypsaných grantů. Zbytek financí by pak pocházel z městské kasy.