Dačičtí radní se na svém posledním zasedání zabývali kromě jiného také investicemi v místních částech města.

V Bílkově se již mohou těšit na nové kulturně sportovní zázemí. Starosta Karel Macků vysvětlil, že půjde o stavbu přístřešku a skladu při mateřské škole v Bílkově, kde vznikne přízemní nepodsklepená celodřevěná stavba o rozměru 13 krát 8 metrů, sklady budou opláštěny prkny. Nový objekt bude umístěn na zahradě mateřské školy a v době vyučování bude sloužit dětem. "Mimo provoz mateřské školy bude volně přístupný obyvatelům obce Bílkov," vysvětlil starosta s tím, že postaveno by mělo být do konce září letošního roku a práce město přijdou na 377 tisíc korun.

Na novinku se mohou těšit i lidé ve Velkém Pěčíně, kde již na podzim loňského roku byla zahájena rekonstrukce lávky pro pěší. Cílem oprav je tady náhrada stávající lávky novou konstrukcí, na mostě bude umístěno zábradlí se svislou výplní a v těsné blízkosti lávky budou také osazeny tři stožáry veřejného osvětlení. Dva z nich budou na pravém břehu řeky z obou stran lávky pro osvětlení přechodu pro chodce a jeden na levém břehu. Hotovo by podle informací z radnice mělo být během března.

Jak informoval starosta Karel Macků, v průběhu prací na rekonstrukci vyhlásil Jihočeský kraj grant, který podporuje zřízení bezpečnostních prvků na pozemních komunikacích. "Byla tedy zpracována a podána žádost o grant v rámci tohoto programu na zřízení osvětlení přechodu pro chodce v rámci rekonstrukce lávky," poznamenal a dodal, že je předpoklad, že výdaje přímo související se zřízením osvětlení přechodu budou činit zhruba 165 tisíc korun, z toho dotace by mohla dosáhnout až 80 procent z této částky.

Ilustrační foto.
Němčickou školku čeká zateplování