Zlatý lajk hodnotí sociální účty českých měst a obcí podle různých kritérií. "Na těchto komunikačních kanálech se věnujeme všemu, co se týká dění ve městě. Facebook se věnuje spíše chodu městského úřadu a důležitým informacím pro občany. Instagram představuje Dačice pomocí fotografií," uvedla mluvčí dačické radnice Markéta Nováčková.

Instagramový profil město zakládalo v dubnu 2021 a v současné době má už přes 500 sledujících. "Chtěli jsme, aby byl tento profil oproštěn od formalit a prezentoval město a jeho okolí v jiném světle. Instagram je prostředí, které by mělo potěšit krásnou fotkou,“ poznamenala místostarostka Kateřina Marková. Pestrá nabídka turistických cílů se nesoustředí jen na památky, ale i na fotodokumentaci z akcí, krásnou přírodu a různá dačická zákoutí.

Informace o dění ve městě, novinkách a zajímavostech pro veřejnost pak zájemci najdou na facebookovém profilu. "Z ocenění našich účtů máme samozřejmě velkou radost. Ocenění si zaslouží především tisková mluvčí Městského úřadu Dačice Markéta Nováčková a pracovnice odboru kultury Zdeňka Králíková, které se výborně starají o sociální sítě a informují občany o aktuálním dění,“ pochválila zaměstnankyně místostarostka.