„Předali jsme budovy bývalé léčebny dlouhodobě nemocných a také energetické hospodářství a veškeré nezastavěné pozemky v areálu,“ sdělil včera Deníku ředitel Nemocnice Dačice Leoš Dostál.

Do konce týdne by mělo město Dačice převzít také budovu, kde v současné chvíli sídlí charita Domovinka. Podle Dostála společnost zvažuje i předání budovy vrátnice a přilehlého ředitelství. To by se v tomto případě přestěhovalo.

Příspěvková organizace Nemocnice Dačice musela zaměstnat do převzaté kotelny dva kotelníky, kteří zde dosud pracovali. Pro město to znamená zvýšení nákladů. Z předávání objektů má sice vedení dačické radnice radost, ale místostarosta Pavel Habr je zatím opatrný v hodnocení současného stavu. „Potřebovali bychom především hlavní budovu a objekt, kde sídlí ambulance,“ uvedl Habr. Lékaře, kteří by ve městě nad Dyjí rádi poskytovali své služby, totiž dle jeho mínění odrazují nedořešené vztahy mezi městem a provozovatelem.

Společnosti PP Hospitals vypršela výpovědní lhůta už na konci října. Protože však z provozu neodešla, podal právní zástupce radnice žalobu na vyklizení budov. Přesto tady soukromá společnost stále provozuje léčebnu dlouhodobě nemocných, cévní chirurgii a některé další provozy.

Už měsíc tady ale chybí diabetologie, interní ambulance a chirurgie. Zmíněné ordinace tady provozovala Nemocnice Jindřichův Hradec. Z personálních důvodů je ale musela dočasně uzavřít.

Předání celého areálu zpět do rukou vedení města je podmínkou, aby mohl Jihočeský kraj zařadit do sítě svých krajských nemocnic. Slíbil to nový hejtman Jiří Zimola.

najdete v souvisejících článcích.