„Zatím nedokážu říct, kdy přesně se budeme stěhovat, ale věřím, že nový školní rok už začneme na novém místě. Velkým přínosem bude tělocvična,“ zmínila vedoucí DDM v Dačicích Jaroslava Bačáková.

Dům dětí a mládeže letos využívá 360 dětí. To je zhruba o čtyřicet více než v předchozím roce. Starají se o ně dvě interní pracovnice a 18 externích zaměstnanců. Kapacita by se v novém objektu mohla i navýšit. „Dalším kroužkům se nebráníme, ale k tomu potřebujeme právě externí pracovníky. Každého s dobrým nápadem uvítáme,“ dodala vedoucí.

V tuto chvíli je postavená hrubá stavba, suterén z litého betonu a horní část ze dřeva. „Celý dům je pod střechou a jsou osazená okna. Na zimu je tedy zabezpečený a dá se pracovat uvnitř. Hotové je i schodiště, pracuje se na vnitřních rozvodech a začne se s podlahami,“ doplnil starosta Karel Macků.

Na stavbě za přibližně 20 milionů korun se společně podílí Dačice a Jihočeský kraj. Kraj získal 5 milionů z dotace, o zbylou část se s Dačicemi podělí. Pozemek, na kterém dům roste, převedly Dačice na kraj a jeho cena byla započítána do podílu města. Stejně tak i náklady na projektovou dokumentaci. Jihočeský kraj se zavázal, že bude Dům dětí a mládeže provozovat.