Celodenní reakreditační kontrolu pod taktovkou komise odborníků České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví za sebou má dačická nemocnice. Pracovníci komise se zde sešli po třech letech od první akreditace v roce 2015. „Procházeli všechny provozy nemocnice a kontrolovali procesy, postupy, zkoušeli zaměstnance z odborných problematik, vnitřních předpisů a tak dále,“ uvedla Iva Nováková, mluvčí jihočeských nemocnic.

V dačické nemocnici se setkali bývalí zaměstnanci.
Zájemci i bývalí zaměstnanci si prohlédli Nemocnici Dačice

„Od udělení akreditačního certifikátu v roce 2015 jsme průběžně zlepšovali své postupy a procesy, učili se nové metody a zaváděli je do praxe. Zdravotnický personál zlepšoval svou zdravotnickou dokumentaci, zaváděli jsme do vnitřních předpisů novou legislativu a následně i do praxe na pracovištích. Je to nekonečný běh, který se může někomu zdát zbytečný, ale pro poskytovatele zdravotních služeb je to proces nezbytný,“ řekla ředitelka nemocnice Miroslava Člupková.

Doplnila, že Nemocnice Dačice dbá na kvalitu poskytovaných služeb pacientům a na jejich bezpečí v nemocnici. „Proto ráda touto cestou děkuji všem zaměstnancům Nemocnice Dačice na všech pracovištích za jejich osobní podíl na získání Certifikátu kvality a bezpečí na další tři roky. Naše práce nekončí, musíme pokračovat dál a trvale zajišťovat kvalitní poskytování zdravotních služeb, a proto je tento výsledek tak potěšující,“ uzavřela předsedkyně představenstva nemocnice Miroslava Člupková.

Ilustrační foto.
Otevřeli nový Domov seniorů za 110 milionů korun