Nedostatek lékařského personálu přiměl vedení k nepopulárnímu kroku.

„Bohužel lékař, se kterým jsem jednal, místo za podmínek, jaké jsou, nevzal. Od října jsem doufal, že se situace ještě změní, ale nestalo se tak,“ řekl ředitel Nemocnice Dačice Leoš Dostál.

Personální problémy muselo zdravotnické zařízení řešit už v loňském roce. I tehdy chyběli oddělení lékaři. Ve chvíli, kdy se podařilo sehnat kvalifikovanou lékařku, začali však doktoři z interny postupně dávat výpovědi.

Mezi odchozími byl i primář oddělení Richard Stoupenec.
„Přes veškeré snahy se nepodařilo sehnat náhradu. Osobně jsem jednal se dvaačtyřiceti lékaři. Od 21. března tedy oddělení zavíráme,“ vysvětlil Dostál.

„Dění kolem nemocnice nesleduji, ale moji známí spíš většinou hledali pomoc v jiných nemocnicích," říká k problému s uzavřením interny Josef Poukar z Dačic.

Žádná radost

Ze zprávy o ukončení činnosti interny nemá radost vedení radnice. „Není to pro nás dobrá zpráva. Je to otázka personální a co bude dál, musí zvážit provozovatel,“ řekl včera starosta Dačic Rudolf Hájek.

Vedení nemocnice už má však představu, co s volnými lůžky na interně. Už od 1. dubna by mohla sloužit jako lůžka následné péče. Určena tedy budou pro dlouhodobě nemocné pacienty. Podle předběžné kalkulace by tato změna měla mít ekonomický přínos. Důležité bude ještě jednání s pojišťovnami. Předběžná dohoda už podle Dostála existuje.

Lenka Novotná, Miroslava Kolářová

Související články:

9. 2. Nemocnice Dačice: Chybí pouze část personálu