Vyplývalo to z návrhu kraje, že v rámci optimalizace středních škol by se mělo gymnázium sídlící v budově města přestěhovat do objektu střední školy, který patří kraji s tím, že by se obě školská zařízení sloučila.

Záměr vyvolal vlnu nevole u veřejnosti i vedení města a k petici proti záměru přidalo svůj podpis 2660 občanů.
Již na začátku zastupitelé souhlasili v usnesení zaslaném kraji, že je město ochotné o nájmu jednat. Kraj však vyslal signál, že náklady nejsou jenom nájem.

Věci se po volbách daly opět do pohybu a jak uvedl starosta města Vlastimil Štěpán, v listopadu se uskutečnila schůzka mezi vedením radnice, školy a hejtmanem Jiřím Zimolou. „Závěr byl takový, že pokud město kraji odpustí nájem, tak se gymnázium nebude muset stěhovat. Již jsme to předjednali v radě a nyní to musejí schválit zastupitelé," uvedl Vlastimil Štěpán.

K obratu ve vyjednávání kraje s vedením města a gymnázia ohledně dalšího působení mohlo podle signatáře petice proti stěhování školy Břetislava Pavlů (na snímku) pomoci i velké množství podpisů. „Původně se kraj vyjadřoval v tom smyslu, že snížení nájmu pro gymnázium nestačí. Takže nyní to považuji za vstřícné gesto kraje. Rozhodování mohla ovlivnit i skutečnost, že gymnázium podpořilo v petici 2660 občanů z Dačic a okolí, což už není zanedbatelné číslo a nedá se jen tak přehlédnout. Proto bych chtěl za petiční výbor všem, kteří připojili svůj podpis, poděkovat," sdělil Břetislav Pavlů.

Dačičtí zastupitelé se sejdou ve středu v 17 hod. v sále městského kulturního střediska.