VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dačické nemocnici pomůže nadační fond

Dačice – Pořídit spirometr, tedy přístroj na vyšetření funkce plic pacienta, je úkolem Nadačního fondu Nemocnice Dačice pro letošní rok.

19.6.2012 2
SDÍLEJ:

Dačická nemocnice. Ilustrační foto. Foto: Deník/Miroslava Kolářová

Aktivita fondu by se měla znovu obnovit. Jak zdůrazňuje místostarosta Dačic Jan Bartošek, nadační fond, který sdružuje osmadvacet měst a obcí ve spádovém okolí nemocnice, nikdy nezanikl. „Svolali jsme členské obce a  domlouvali se, jak do budoucna smysluplně  podpořit činnost nemocnice," říká Bartošek s tím, že v pátek by se měla sejít správní rada fondu, na které vzejde i konkrétní podoba získávání financí.

Dříve obce do fondu přispívaly částkou jedné koruny na den, která se odvíjela od délky pobytu jejich občanů v dačické nemocnici, což byla do jisté míry i administrativní zátěž. „Nyní je v úvahu platba na obyvatele, a to ve výši deseti korun na rok," naznačuje místostarosta Dačic.

Pro obce by to nemělo představovat velkou zátěž. Pro srovnání, na Třeboňsku obce přispívají na provoz lékařské služby první pomoci dvacetikorunou na hlavu a rok.

Z místa předsedy fondu odstoupil bývalý starosta Slavonic Jaroslav Zuzák, takže nyní se bude volit i vedení.
Naposledy se podle předsedkyně představenstva Nemocnice Dačice Miroslavy Člupkové z prostředků nadačního fondu pořídilo sedmadvacet elektricky polohovatelných postelí a nočních stolků. „Na znovuoživení činnosti fondu se pracuje již rok. Rozhodně by byl nesmysl ho rušit," míní Miroslava Člupková.

Starostové obcí sdružených v Nadačním fondu Nemocnice Dačice dostali informace o dění a změnách ve špitále v uplynulých dvou letech. Podle Miroslavy Člupkové nejde ani tak o částku, jako především o princip, aby vedení obcí vědělo, kam jejich peníze směřovaly. Někdy jsou i argumenty, proč nadační fond, když je v nemocnici „jen" léčebna dlouhodobě nemocných.

„Ale dnes třeba nemocniční kuchyně vaří pro plno důchodců, kterým obědy zaváží společnost Ledax," uvádí příklad využití nemocnice  Člupková.

Autor: Lenka Novotná

19.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení