Hned na začátku měli zastupitelé hlasovat 
o návrhu na odvolání členky rady Kateřiny Bartošové, který podali zástupci hnutí ANO. Důvodem byla skutečnost, že Kateřina Bartošová vystoupila z řad ANO. Již v minulosti se ale vyjádřila, že chce dál jako radní pro město pracovat.

Podle lídra dačické organizace ANO Františka Tichánka, který návrh na odvolání předkládal a již dopředu tento krok avizoval, zastupitelka Bartošová podepsala již i koaliční smlouvu. „Pro nás se stala nedůvěryhodnou. Bohužel, při hlasování jsme byli pro odvolání pouze já a Miloš Novák. Ostatní se zdrželi hlasování a žádné usnesení nevzniklo," naznačil František Tichánek.

Kateřina Bartošová včera Deníku potvrdila, že podepsala koaliční dohodu, v níž vedle KDU-ČSL, ODS a ANO vystupuje jako nezávislá.
„Zůstala jsem hlavně kvůli lidem, kteří mě volili a důvěřují mi, tak je nechci zklamat," uvedla. Doplnila, že s některými věcmi, jako je přesun pomníku či kruhový objezd na náměstí, nesouhlasí. V tomto duchu se vyjádřila i na středečním veřejném zasedání zastupitelů.

„Jsou některé věci, se kterými nesouhlasím. Patří tam i kruhový objezd na náměstí," naznačila.

Nakonec byl z programu zastupitelstva stažený právě i bod o záměru uzavřít smlouvu o společném postupu stavitelů na rekonstrukci Palackého náměstí spojenou s vybudováním kruhového objezdu, který má i své odpůrce. Jak vysvětluje starosta Dačic Karel Macků, tento bod se z programu stáhl právě kvůli prohlášení dačické radní.

„Sice nebyla zastáncem kruhové křižovatky, ale souhlasila, že jiné řešení není. Teď se to otočilo, že by objezd podpořila kvůli členství v koalici. Proto jsme návrh stáhli a nyní o tom budeme muset znovu jednat v rámci koalice," dodal starosta.

Dodatečně byl do programu vložen i bod již zmíněného přesunu pomníku padlým a revitalizace Kancnýřova sadu, kde se slovně střetli zastánci s odpůrci přestěhování, kteří si přejí návrat památníku.