O případu, kdy se strážník popral v restauraci Na Červeném vrchu, diskutovali i zastupitelé na svém středečním zasedání. Zastupitel Luboš Stejskal poukázal na to, že se minule tázal, proč přibyl v městské policii jeden strážník: „Bylo mi řečeno, že se tím zkvalitní jejich práce. Proto se nyní ptám, jak se bude případ vrchního strážníka řešit.“


Starosta města Vlastimil Štěpán již v úvodu zasedání slíbil, že v interpelacích událost ozřejmí. „Došlo ke konfliktu mezi ním a jedním hostem, byl poškozený i nábytek. Policie situaci zadokumentovala a případ byl předaný do Jindřichova Hradce. Strážníkovi jsem dal do konce týdne dovolenou,“ vysvětlil starosta. Vzhledem k tomu, že policie, respektive jindřichohradečtí kriminalisté, případ stále vyšetřují a nebylo dosud zahájeno trestní stíhání ani žádné správní řízení, je nutné u strážníka zachovat presumpci neviny. „Proto bude dál vykonávat práci strážníka,“ dodal.

Podobně postupovalo v počátku i vedení města Jindřichů Hradec v kauze střílejícího strážníka. I po zahájeném trestním řízení zůstal zaměstnancem města, i když už nesloužil  jako strážník.