Přesto se však podle jindřichohradeckého místostarosty Bohumila Komínka její stavba, která měla být podle původních plánů dokončena do posledního března, o něco protáhne.

Již teď je jasné, že se nepodaří dodržet ani prodloužený termín, jež kalkuloval s tím, že stavba bude předána do 10. dubna, tedy do včerejšího dne.
Na vině je podle vyjádření místostarosty zejména technologická náročnost. Rozhledna je totiž řešena natolik unikátně, že některé komplikace šlo dopředu jen velmi těžko předvídat.
„Jedná se o záležitost natolik náročnou, kde se některé technologické postupy musí řešit zcela jinak, než na co jsou stavební firmy běžně zvyklé, že se ani nijak nesnažíme tlačit na pilu, aby všechno bylo hotové na honem. Spíše chceme, aby to bylo provedené správně, kvalitně a rozhledna sloužila bezchybně svému účelu," poznamenal Bohumil Komínek, který naznačil také některé obtíže provázející stavbu.
„Máme tam například odborníka na statiku, který na každý krok pečlivě dohlíží. Vždy přijde s něčím, co by mělo být dodrženo a my mu v těchto věcech dáváme za pravdu. Nechceme, aby stavební firma něco podcenila," vysvětlil hradecký místostarosta.
Široké veřejnosti měla být nová rozhledna představená během tradičního amatérského cyklistického podniku Přes kopec na Hradec, ale město od tohoto úmyslu nakonec upustilo. „Jednak si myslíme, že investice takového rozsahu by si zasloužila vlastní otevření, ale navíc také chceme, aby při otevření už bylo opravdu všechno dotažené do konce, včetně například úpravy okolí," objasnil Bohumil Komínek.