"U restaurace Na Růžku ležel na chodníku zavírací nůž s krvavým ostřím a stopy vedly dál k autobusové zastávce ve Vídeňské ulici, jejíž stěny skýtaly vskutku hororový pohled. Krvavé otisky dlaní se stříkanci od tepenného krvácení, před lavičkou louže tuhnoucí tělesné tekutiny a v odpadkovém koši odhozená zcela nová, červení zbarvená sekera," popsal hororovou scénu strážník jindřichohradecké městské policie Petr Čermák.

Událost vyděšeně rozebírali také obyvatelé města na sociálních sítích a spekulovali o rvačce nebo dopravní nehodě. Jak se ale nakonec ukázalo, hrůzně vypadající zakrvácená zastávka autobusu byla nakonec jen dílem neznámého vtipálka. "Prvotní úkony ve spolupráci s přivolanou hlídkou státní policie postupně ukazovaly, že se jedná o velmi špatnou režii scénáře, což potvrdili specialisté, kteří na místě stopy zajistili a potvrdili postupně připlouvající domněnku, že se nejedná o krev, ale o žert z pera znuzeného pisatele," uvedl strážník Petr Čermák a dodal, že případ si po zadokumentování převzala Policie České Republiky.

Neznámého vtipálka se ale policistům zatím najít nepodařilo a budou rádi za jakékoliv informace k tomuto kurióznímu případu. "Jindřichohradečtí policisté z obvodního oddělení se zabývají přečinem poškození cizí věci, kdy vznikla škoda na majetku města. Zatím neznámý pachatel, pakliže bude dopaden, bude i trestně stíhán. Přivítáme jakékoliv podněty občanů, které povedou k jeho dopadení," apelovala na možné svědky jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Vzniklou škodu na majetku zatím město nevyčíslilo.