Tradičního zábavného programu se loni účastnilo na tři tisíce dětí i dospělých.


Dopoledne 30. srpna bude patřit malým rybářům. U řeky Nežárky v úseku pod gymnáziem pořádá místní organizace Českého rybářského svazu v Jindřichově Hradci čtvrtý ročník dětského rybářského závodu.

„Loňských ročníků se účastnilo okolo dvaceti závodníků. Prostor ale bude až pro padesát. Zájemci do patnácti let se mohou zaregistrovat až přímo na místě. Stačí jim vlastní prut a vezírek s kruhy,“ popsal pořadatel závodu Jaroslav Kostka.

Po ukončení soutěže se ryby každého účastníka zváží a kdo bude mít nejtěžší úlovek, vyhraje. Na ty nejlepší čekají odměny.

„Nejčastěji ulovenou rybou bývá plotice nebo cejn. Soutěžit se bude za každého počasí, správný rybář je na to zvyklý,“ doplnil Kostka. Všechny ulovené ryby budou po zvážení vráceny zpět řece Nežárce.

Zábavný den věnovaný dětem bude pokračovat veselým rozloučením s prázdninami. Od 13 hodin v prostorách městského parku začne program ve stylu Tří mušketýrů. „Město pořádá tuto akci už asi 15 let. Každý rok dorazí okolo tří tisíc návštěvníků z celé České republiky. Kvůli této akci přijíždí i lidé až ze severních Čech,“ podotkla vedoucí odboru kanceláře starosty Jana Říhová.

Mokrá varianta není

„Rozloučení s prázdninami navštěvujeme pravidelně. Mám dvě malé děti, a tak si to vždycky perfektně užijí. Letos, když už zase trochu povyrostly, si budou moci vyzkoušet i různé hry, na které se dřív bály,“ těší se maminka Jaroslava Ulrichová.

Mokrá varianta zábavného odpoledne neexistuje, pořadatelé proto doufají, že i tentokrát počasí vyjde. Jedinou aktivitou pod střechou je totiž promítání pásma pohádek v kině Střelnice. „Na výdaje spojené s uskutečněním této akce vyčlenili radní z městského rozpočtu 200 tisíc korun. Drobné dárky pro děti zajistili sponzoři,“ vysvětlila Říhová.


Na návštěvníky mimo jiné čeká šermířské představení, rytířské klání nebo ukázka sokolnictví.

„Samy děti se mohou na chvíli vžít do role mušketýrů a vyzkoušet si střelbu z luku nebo kuše, jízdu na mušketýrském trenažéru nebo šermování,“ upozornila na některé části programu Říhová.

Mušketýrské odpoledne budou doprovázet i různé hry a soutěže.
Jednou z nejoblíbenějších aktivit je již tradičně zpívání malých dobrovolníků na veřejnosti do opravdového mikrofonu.

Eliška Bučinová