„Projekt vznikl tak, že jsme dostali podnět od mládeže, že by chtěli předvést, co je ve volném čase baví, zajímá a co umí," vysvětluje Kateřina Švecová, vedoucí Informačního centra pro mládeže v Jindřichově Hradci. Nový projekt je podle ní dobrou možností, jak mohou mladí lidé ukázat, co v nich je.

Akce se konala zatím dvakrát na jindřichohradeckém náměstí Míru. V prvním případě se představil sbor Nova Domus z 1. základní školy v Jindřichově Hradci, na konci března pak vystoupil dětský rytmický orchestr Hakuna matata. „Děti rozezněly své bubínky a náměstí se zaplnilo lidmi. Skupina předvedla krásné a energické vystoupení a za to jim patří velké díky," vyzdvihla Kateřina Švecová.

Již před vystoupením měli lidé na náměstí možnost navštívit prodejní výstavu výrobků občanského sdružení Otevřená OKNA. „Ve stánku si návštěvníci mohli prohlédnout a zakoupit krásné jarní a velikonoční výrobky od klientů z Okénka. I přes studené počasí mohli stánek lidé navštívit od dvanácti do tří hodin, za což patří dík nejen ředitelce Drahomíře Blažkové, ale i klientům," dodala.

Právě počasí zatím organizátorům ani vystupujícím příliš nepřálo. „Akce se koná venku a počasí nám je trochu hatí. A nedávná chřipková epidemie byla také komplikací. Doufáme ale, že se zlepšujícím se počasím se vše vylepší a budeme moci udělat program pestřejší a delší," přeje si Kateřina Švecová a zve tak i k dalšímu setkání na jindřichohradeckém náměstí.

To by se mělo uskutečnit 13. dubna. „Budeme se těšit, že vždy jednou v měsíci bude patřit náměstí dětem," uzavřela.

Petra Lejtnarová